Bilgisayar Seçim Rehberi


Bilgisayar Seçim Rehberi

Bilgisayar Seçim Rehberi

Yeni bilgisayar almak isteyen kişiler için hazırladığımız bu bilgisayar seçim rehberi sayesinde en kaliteli bilgisayarları satın alma şansına sahip olacaksınız. Öncelikle bilgisayarları ikiye ayırarak işe başlayalım.

Hangi Bilgisayara İhtiyacınız Var?

İlk olarak kendinize hangi bilgisayara ihtiyacınız olduğunu sorun. Eğer sürekli seyahat eden biriyseniz taşınabilir bilgisayar yani laptop almanız sizin için daha iyi olacaktır. Ancak oyun oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınızı evde kullanacaksanız masaüstü bilgisayarlara yönelebilirsiniz. Burada seçim tamamen sizin bilgisayarı hangi amaçla kullanacağınıza bağlıdır. Örneğin hem oyun oynayıp hem de mühendislik tarzı programlar kullanmak ve sunumlar yapmak istiyorsanız taşınabilir bilgisayarı seçmek çok daha efektif olacaktır. Tabi ki taşınabilir bilgisayar fiyatları masaüstü bilgisayarlara göre oldukça pahalıdır.

Taşınabilir Bilgisayar

Bilgisayar seçim rehberine taşınabilir bilgisayarlar ile başlayalım. Eğer taşınabilir bilgisayar arıyorsanız ve oyun oynamak için de kullanacaksanız işlemcinizin veya ekran kartınızın iyi olmasına dikkat ederek sipariş vermelisiniz. Eğer sunum, programlama veya montaj gibi işler için taşınabilir bilgisayar alacaksanız bu durumda da RAM ve hafızanın yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Sadece film izlemek, günlük olarak internette sörf yapmak için taşınabilir bilgisayar alıyorsanız da ekranın kalitesine bakmanız sizin için yeterli olackatır.

Masaüstü Bilgisayar

Bilgisayar seçim rehberinde sıra masaüstü bilgisayarlara geldi. Masaüstü bilgisayarlar günümüzde gaming yani oyun sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Eğer sırf oyun oynamak için masaüstü bilgisayar alacaksanız marka bilgisayarlardan uzak durun. Marka bilgisayarlar daha ucuz ve güvenilir gözükür ancak sunduğu özellikler toplama adı verilen bilgisayarlara göre bir hayli düşüktür. Eğer paranızla rezil olmak istemiyorsanız mutlaka toplama bilgisayarlara yönetin. Toplama bilgisayarların her parçasının ayrı ayrı garantisi vardır ve masaüstü bilgisayarınızı toplama olarak aldığınızda vereceğiniz ücret bir hayli azalacaktır. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürün kullanmak isteyen herkes toplama bilgisayarlara yönelmelidir.

Eğer masaüstü bilgisayardan tek beklentiniz günlük işlerinizi yapmak, video izlemek veya internette gezinmek ise bu noktada marka bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz 2. el bilgisayar satın alarak da kar edebilirsiniz. Bir bilgisayarın ömrü oldukça uzundur ve parça değişimleri ile de bu süre uzayabilir. İş yeri için bilgisayar bakan kişiler kesinlikle 2. ele yönelmelidir. Tabi bu noktada da dikkatli olmakta fayda var. Zira güvenilir olmayan sitelerden alışveriş yaparsanız başınız yanabilir.

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Tuğçe Kandemir Kurban Olduğum


Yazar: Furkan Kadıoğlu

Yayınlanma Tarihi: 31 Temmuz 2020

Kategori: Teknoloji

Görüntüleme: 743 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.