Herkesle Sohbet Etmek


Herkesle Sohbet Etmek

Herkesle Sohbet Etmek

Yeni tanıştığınız birisiyle nasıl can alıcı sohbet yapabilirsiniz? Şahane ve akılda kalan sohbetlere nasıl başlayabilirsiniz. İşte bu konu hakkında aşağıda sizlere bazı ip uçları vermeye çalışacağım.

Yeni birini tanıdınız veya uzun süredir görmediğiniz biri ile karşılaştınız. Standart sorular bazen can sıkıcı olabilir, Nerelisiniz? veya Ne işle meşgulsun? gibi sorular yerine, bana kendinden biraz bahseder misin? Herkesle sohbet etmek için basit ve harika sorulardan birisidir. Çünkü karşı tarafa sizinle paylaşmak istediği şeyleri söylemeye bir davet çıkarır. Bu soru karşısında işinden, ev yaşamından, eşinden, çocuklarından bahsedebilir. Son zamanlarda seni oldukça hareketli görüyorum, neler yapıyorsun? gibi bir soru da karşı tarafın hayatındaki iyi şeyler hakkında sohbet etmesini teşvik eder.

İnsanlara nasılsın? diye yavan bir soru sormak yerine, gününüzün en önemli anı neydi? şeklinde çarpıcı bir soru, beraberinde ilginç yanıtlar getirebilir. Çünkü nasılsın? nasıl gidiyor? gibi soruların cevabı “iyi” ya da “iyi gidiyor” şeklinde yavan ve otomatik cevaplar olabilir. Aşağıdaki sorular herkesle sohbet etmek için geçerli sorulardan bir kaçıdır.

  1. Bu hafta sonu ne yapıyorsun?  Eğer sen de müsaitsen pikniğe gidelim mi?
  2. Bu şehirdeki en favori lokantalar hangileridir? Bu gibi kişisel tavsiyeler her zaman işe yarar ve herkesle sohbet etmek için harika bir yoldur.
  3. Gündemin en çarpıcı konuları hakkında soru sormak.  Eğer gündem hakkında bilginiz varsa karşı taraf size ayak uydurmaya çalışacak ve ortak yönleriniz, fikirleriniz ortaya çıkacaktır.
  4. Burada yenilebilecek en güzel şey nedir? Herhangi bir tatlı v.s. tavsiye eder misiniz? Tavsiye almanın harika yollarından biri de bir büfeden ne alacağınızı, yahut ne sipariş edeceğinizi sormaktır. Karşınızdaki insan yemek yememişse, gidip birlikte yiyebilirsiniz. Bu şekilde herkesle sohbet etmek mümkündür. 
  5. Burası çok tuhaf bir mekan, daha önce burada hiç bulundunuz mu?  Nerede olduğunuzun hiç bir önemi yoktur, ev, işyeri, lokanta, bar, gazino her daim soru sormak ve yorum yapmak için mutlaka dikkatinizi çeken bir şey vardır.
  6. Çay yapıyorum / kahve alacağım, siz de ister misiniz? herkesle sohbet etmek için harika sorulardan birisidir. İnsanların ilgisini çeker, ister şahsa isterse bir gruba bu şekilde hitap edebilirsiniz.

Derin ve İnce Sohbet Konuları

Diyelim ki bir bara gittiniz, içkinizi ısmarladınız, karşı masadan bir kızla kesişmeye başladınız, cesaretinizi topladınız ve kızı masanıza davet ettiniz. Fakat ilk görüşmede neler konuşacağını, hangi konuda sohbet edeceğini bilmiyorsun. Karşı tarafın kişiliği ve yaşam tarzı hakkında bazı çarpıcı sorular sorabilirsin. Örneğin; Çocukken ne iş yapmak isterdin? Şu an ne iş yapıyorsun ? Şu an yaptığın işi seviyormusun? gibi sorular sorabilirsin.

Karşı tarafın maceraperest bir yapıya sahip olup olmadığını anlamak için, paraşütle atlama ya da dalış yapmak zorunda kalsaydınız hangisini yapardınız? gibi sorular her zaman işe yarar. Sevgili okuyucular örnekler çoğalttıkça çoğaltılabilir. Zaman kısıtlı olduğu için bir başka sohbet konusunda buluşmak ümidiyle sağlıcakla kalınız.


Yazar: KaRa DEMİR

Yayınlanma Tarihi: 06 Eylül 2020

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 581 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.