Telefon Seçim Rehberi


Telefon Seçim Rehberi

Telefon Seçim Rehberi

Bir telefon almak istiyorsunuz ve hangi telefonu seçeceğinizi bilmiyor musunuz? O halde sizin için hazırladığımız bu telefon seçim rehberi sayesinde en kaliteli telefonları nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yazıyı sonuna kadar eksiksiz bir şekilde okumak ve telefon seçiminizi yazıda bahsedilen kriterlere göre yapmak. Bu sayede sizler de en iyi telefonlara sahip olacaksınız. Hiçbir sohbetten geri kalmayarak telefonlarınızı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Telefon seçim rehberimizi güzelce inceleyin ve sormak istediğiniz detayları yorum olarak sorun.

Ne İstediğinizi Bilin!

Telefon seçim rehberine başlamadan önce şunu belirtmeliyiz ki telefon alırken öncelikle ne istediğinizi bilin. Örneğin telefonla oyun oynayacaksanız yüksek bir işlemci ve ram miktarı olmasına dikkat edin. Eğer telefonu fotoğraf çekimleri için kullanacaksanız kamerası iyi olan bir telefonu tercih etmeye çalışın. Sürekli iş ve koşuşturma içerisindeyseniz batarya ömrü uzun olan ve mAh değeri fazla olan telefonları tercih edin ki uzun kullanımda hiçbir problemle karşılaşmayın. Kısacası bir telefondan beklentinizin ne olduğunu bilin ve ona göre alışveriş yapın.

Bütçe Ayarı

Telefondan beklentilerinizi biliyorsanız sıra geldi bütçeye. Elinizdeki para miktarına göre en iyi telefonları listeleyin ve daha uygun bulduğunuz üst özelliklere sahip markanın telefonunu satın alın. Karşılaştırma sitelerine girerek birden fazla telefonu karşılaştırabilirsiniz.

Hafıza Problemi

Bir telefon alıyorsanız ne kadar yeri olduğuna dikkat etmelisiniz. Örneğin 16 GB bir cihaz almak yerine paranız yetiyorsa 128 GB almanız çok daha iyi olacaktır. Tabi ki bu kişinin günlük kullanımına ve ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bazı telefonlara hafıza kartı takılmamaktadır. Bu gibi durumlar için telefona ait hafıza kartı girişi olup olmadığını önceden araştırın ki sonrasında problemle karşılaşmayın.

Ekran

Telefonun belki de en önemli yeri olan ekran, hem boyut anlamında hem de görüntü anlamında büyük bir farklılık yaratabilir. Örneğin eliniz küçükse 6 inç gibi devasa telefonlardan uzak durmalısınız. Ayrıca video izlerken daha güzel görüntü alabilmek için kaliteli panele sahip telefonları tercih etmenizde fayda var.

Garanti

Bir telefonu almadan önce mutlaka garanti bilgilerini ve şartlarını iyice okuyun. Aldığınız firmanın da garanti açısından büyük fark yarattığı ortadadır. Öncelikle garanti şirketi hakkında iyice bir araştırma yapın.

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Tuğçe Kandemir Kurban Olduğum


Yazar: Furkan Kadıoğlu

Yayınlanma Tarihi: 29 Temmuz 2020

Kategori: Teknoloji

Görüntüleme: 792 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.