Türkiye’de En Çok Satan Telefon Markaları


Türkiye’de En Çok Satan Telefon Markaları

Türkiye’de En Çok Satan Telefon Markaları

Özellikle sohbetlerin vazgeçilmezi olan telefonlar, hayatımızı o kadar kolaylaştırıyor ki artık herkesin elinde bir telefon mutlaka oluyor. Hal böyle olunca telefon kullanmanın yaşı da olmuyor. 7’den 70’e herkese hitap eden telefonlar, ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Peki Türkiye’de en çok satan telefon markaları neler, hiç merak ettiniz mi? Eğer ettiyseniz şimdi sorunuzun cevabını sıralama şeklinde vermeye çalışacağız. İşte en çok satan telefon markaları:

1.Samsung

Ülkemizde en fazla satılan telefon, Samsung markasına ait. Ülkemizde neredeyse her 2 kişiden 1’i Samsung marka telefon kullanıyor. Samsung’un bu kadar fazla satılmasının en önemli sebebi ülkemize yaptığı yatırımlar. Firma, yaptığı yatırımlar sayesinde dünyada çıkardığı bütün ürünleri eş zamanlı olarak ülkemizde satışa sunuyor. Bu sayede yıllardır süre gelen liderlik de buradan gelmiş oluyor.

2.Apple

Türkiye’de en çok satan telefon markaları arasında 2. sırada yer alan Apple, iPhone adı verilen telefonları ile birçok kullanıcı tarafından beğeniliyor ve kullanılıyor. iPhone, sahip olduğu iOS isimli işletim sistemi ile özellikle güven konusunda kullanıcıların gönlünde adeta taht kuruyor. Milyonlarca kişi yalnızca güvenlik için ve kompakt kullanım için iPhone telefonlara yöneliyor. İş alanında da sıkça kullanılan iPhone ülkemizin yaklaşık %20’lik bir kesimi tarafından aktif olarak kullanılmakta.

3.Huawei

Google ile savaşı sona eren ve kendi uygulama mağazasını kuran Huawei, ülkemizde en çok satan 3. telefon markası olarak karşımıza çıkıyor. Bu satış rakamları son yıllarda bir hayli artmış durumda. Çünkü kullanıcılar hem ucuz hem de kaliteli ürünleri arayıp onlara yöneliyor. Huawei de bu işi oldukça güzel bir şekilde başarıyor. Telefonlardaki kamera ve destekler sayesinde diğer tüm markaların önüne geçmekte zorlanmıyor. Huawei, ülkemizin yaklaşık %15’lik bir kesimi tarafından kullanılıyor.

4.Xiaomi

Çok kaliteli ürünleri çok ucuz fiyatlara ülkemizde satışa sunan Xiaomi, Çin pazarının en güçlü telefon üreticisi konumunda. Bu konumunu ülkemizde de geliştirmek adına son yıllarda binlerce farklı yatırım yaptı. Bunun karşılığını da yavaş yavaş almaya başlıyor. Yalnızca 3 senede ülkemizdeki telefon kullanıcılarının %8’i tarafından kullanılır hale geldi.

Sıralama tabi ki bununla sınırlı değil. Geriye kalan sıralama şu şekilde devam ediyor:

  • General Mobile
  • LG
  • Vestel
  • Casper

Şu konular da ilginizi çekebilir:

Tuğçe Kandemir Kurban Olduğum


Bir cevap bırakın.